Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usul ve esaslarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 
 


Sağlık Bakanlığı, bulunduğu pozisyonda 1 yıldır çalışan 4/B'li sözleşmeli personelin eş durumu nakli için, boş sözleşmeli pozisyonları ilan etti. İlan edilen boş pozisyonlara kura ile yerleştirme yapılacak. Aşağıda ilan metni ve boş pozisyonlara yer verilmiştir.

 
 


Milyonlarca sağlık çalışanını yakından ilgilendiren müjdeli haber geldi. Bakanlar Kuruluna sunulan tasarı içerisinde; ek ödemelerin emekliliğin yolunu açması ve yıpranma payı olarak yansıyacak katkıların sağlık çalışanları açısından olumlu olacağı belirtildi. İşte satır başları;

 
 


Sağlık Bakanı Demircan, şu bilgileri verdi:

"Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak."

 

 

 
 

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, 2018 yılında daha fazla sağlık çalışanı almak için gayret gösterdiklerini, sayının bütçeyle birlikte netleşeceğini kaydetti. Bakan Demircan, tütünle mücadele kapsamında, "Halkın sağlığını koruyacak, içenlerin de fazla zarar görmesini engelleyecek tedbirler almak istiyoruz" dedi.

 
 

 Sağlığınız veya refahınızla ilgili herhangi bir konuda lütfen önce uygun bir sağlık uzmanına danışın. Sitemizde yer alan makaleler tamamen bilgi amaçlı olup kesinlikle tedavi amaçlı kullanım için tavsiye edilmez, sitede yer alan bilgileri bir sağlık uzmanına danışmadan uygulamanız beklenmedik sonuçlar doğurabilir, saglik.com.tr sitesinde yer alan yorumlar, bilgilerden dolayı hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz, sitede dolaşım yapan kullanıcılar bu uyarıyı kabul etmiş sayılırlar..