Anne sütünün hiçbir şekilde kesilmemesi gerekir. Aynı zamanda emziren anneler grip olduklarında kendi başlarına ilaç kullanmamalıdır. Uzman bir doktora danışarak 'hastalık ve anne sütü' açısından kar-zarar ilişkisine göre daha basit ilaçlarla tedavi olunabilir. Çünkü sütü ile bebeğe doğal bağışıklık sağlar.

 
 


Bebekler doğuştan gelen bir özellik olarak refleksleri ile kendilerini korumaya çalışırlar. Elleriyle parmaklarınızı kavraması, elinizi yüzüne doğru yaklaştırdığınızda emme refleksi göstermesi ve sıçrama refleksi gibi gayet doğal tepkilerle yaşama tutunur.

 
 Havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarda ve bebeklerde sık görülen yaz ishalleri, gerekli önlemler alınmadığı takdirde önemli sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

 
 

bebeklerde-uyku 

Sağlıklı yeni doğan bebekler günde 15-18 saat uyurlar bunun 6 saat kadarı gündüz uykusudur. Prematürelerin uyku süreleri miadında bebeklere göre daha kısa ve uyku uyanıklık mekanizmaları daha düzensizdir. Yeni doğan sonrası dönemde uyku özellikle gündüzleri gittikçe azalarak 6 ay dolaylarında günde 12-14 saate iner bunun ancak 2-3 saatini gündüz uyurlar.

 
 

 Sağlığınız veya refahınızla ilgili herhangi bir konuda lütfen önce uygun bir sağlık uzmanına danışın. Sitemizde yer alan makaleler tamamen bilgi amaçlı olup kesinlikle tedavi amaçlı kullanım için tavsiye edilmez, sitede yer alan bilgileri bir sağlık uzmanına danışmadan uygulamanız beklenmedik sonuçlar doğurabilir, saglik.com.tr sitesinde yer alan yorumlar, bilgilerden dolayı hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz, sitede dolaşım yapan kullanıcılar bu uyarıyı kabul etmiş sayılırlar..